3M™ Bright Screen Privacy Filter for 13.3in Full Screen Laptop, 16:9, BP133W9E
  • Part: 1357938
Availability
In Stock
  • General Information
    • Manufacturer
    • 3M
    • Manufacturer Website Address
    • http://www.3m.com
    • Brand Name
    • 3M
    • Packaged Quantity
    • 1 Each
    • Product Type
    • Privacy Screen Filter
  • Warranty
    • Limited Warranty
    • 1 Year
  • Technical Information
    • Display Type Supported
    • LCD
    • Display Size Supported
    • 13.3"
    • Device Supported
    • 2 in 1 Notebook
    • Aspect Ratio
    • 16:9
    • Widescreen
    • Yes
    • Orientation
    • Landscape
    • Anti-glare
    • Yes
    • Viewing Area Dimension
    • 11.89" x 6.83"
    • Touch Compatibility
    • Film Classification
    • Bright Screen
    • Screen Attachment
    • Flip
    • Adhesive Strip
    • Blue Light Reduction
    • Reversible
    • Features
    • Reversible Matte-to-Matte
    • Privacy
  • Physical Characteristics
    • Color Family
    • Black
    • Product Color
    • Black
    • Matte
    • Durability
    • Scratch Resistant
    • Fingerprint Resistant
    • Height
    • 6.83"
    • Width
    • 11.89"
  • Miscellaneous
    • Package Contents
      • Bright Screen Privacy Filter for 13.3in Full Screen Laptop, 16:9, BP133W9E